wielkość tekstu:

Akcja Polacy Rodakom

2011-01-18 14:45

11 Akcja Polacy Rodakom - podsumowanie

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym 11 Akcja Polacy – Rodakom zakończyła się sukcesem.

Rekordową liczbę 1100 paczek (ważące blisko 17 ton) świąteczno - noworocznych udało się mam przygotować dzięki pomocy wielu organizacji, szkół, darczyńców oraz wolontariuszy. Zbiórka darów rzeczowych trwająca około 2 miesiące poruszyła serca nie tylko Lublinian, ale również mieszkańców innych miast m.in. Krakowa, Łodzi, Poznania, Gdańska czy Zielonej Góry, od których otrzymaliśmy liczne paczki z żywnością, zabawkami oraz książkami.

Finał 11 Akcji Polacy - Rodakom odbył się 11.12.2010 roku w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Po podziękowaniu wszystkim darczyńcom i osobom, które  przyczyniły się do sukcesu tegorocznej akcji oraz symbolicznym podzieleniu się opłatkiem pomysłodawca Akcji Polacy - Rodakom Stanisław Gogacz Senator RP oficjalnie przekazał paczki dla naszych Rodaków mieszkających za wschodnią granicą na ręce Pana Andrzeja Drozda Zastępcy Konsula Generalnego we Lwowie. Każda paczka zawierała: opłatek, list z życzeniami, około 3 książek, zabawki, żywność, oraz słodycze. Świąteczne dary za pośrednictwem funkcjonujących na Białorusi i Ukrainie parafii rzymskokatolickich, zgromadzeń zakonnych oraz organizacji polskich trafiły już m.in. do Mińska, Iwieńca, Brześcia, Lwowa, Kołomyi, Maniewicz, Kowla, Winnicy, Baru, Berdyczowa, Żytomierza, Gródka Jagiellońskiego, Sokala, Łucka i Sławuty. Po raz pierwszy dary pojechały również na Litwę do Podbrodzia oraz Święcian.

O świąteczną atmosferę uroczystego przekazania paczek zadbały: chór szkolny Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, Zespół Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie oraz Zespół „Jarzębina" z Kocudzy którym jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Wszystkich chętnych do udziału w 12 Akcji Polacy - Rodakom zapraszamy w październiku 2011 roku.
 
powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating