wielkość tekstu:

Aktualności

2013-07-29 11:25
Uroczystości szkaplerzne w Berdyczowie - Senator Stanisław Gogacz

Uroczystości szkaplerzne w Berdyczowie

W dniach 20-22 lipca 2013 roku Senator Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach w Winnickim Okręgu Konsularnym z okazji święta Matki Boskiej Berdyczowskiej, Królowej Berdyczowa oraz całej Ukrainy.

Tegoroczne święto rozpoczęło się uroczystą liturgią, z udziałem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Nuncjusza Apostolskiego na Ukrainie Tomasa Galliksona oraz innych biskupów. Podczas liturgii odbyła się ceremonia przekazania Sanktuarium relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy Świętej abp Piotr Malczuk odczytał Akt Oddania Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Berdyczowskiej.
W uroczystości w Ogólnoukraińskim Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Berdyczowie wzięło udział tysiące pątników z Ukrainy oraz innych krajów. W trakcie uroczystej procesji obraz Matki Bożej Berdyczowskiej został przeniesiony z górnego kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny do polowego ołtarza.
Podczas wizyty w Winnickim Okręgu Konsularnym Senator Stanisław Gogacz spotkał się z Polakami z Berdyczowa, Chmielnika, Żytomierza i Charkowa.

Uroczystości szkaplerzne w Berdyczowie - 21.07.2013

Uroczystości szkaplerzne w Berdyczowie - Senator Stanisław Gogacz
Uroczystości szkaplerzne w Berdyczowie - Senator Stanisław Gogacz
Uroczystości szkaplerzne w Berdyczowie - Senator Stanisław Gogacz
powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating