wielkość tekstu:

Aktualności

2015-07-13 14:02

Odsłonięcie pomnika smoleńskiego w Świdniku

W dniu 11 lipca 2015r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach odsłonięcia pomnika poświęconego Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Uroczystość była częścią obchodów 35. rocznicy „Lubelskiego Lipca 1980”- fali strajków na Lubelszczyźnie, poprzedzającej protesty na Wybrzeżu i powstanie Solidarności.

Uroczystość odsłonięcia pomnika poprzedziła Msza Święta w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010r. odprawiona w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku. Po nabożeństwie - członkowie komitetu budowy pomnika, rodziny ofiar katastrofy Tu-154, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych władz, poczty sztandarowe m.in. organizacji kombatanckich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Świdnika przeszli w pochodzie na pl. Konstytucji 3 Maja. W dalszej części uroczystości odbyły się przemówienia oraz składanie wieńców.
Pomysłodawcą i fundatorem projektu powstania pomnika jest Społeczny Komitet Budowy Pomnika "Smoleńsk 2010". Monument, który stoi w centrum Świdnika ma ok. 3,7 m wysokości. Stworzą go dwa posępne granitowe bloki rozdarte w połowie krzyżem. Z tyłu na tablicy wypisane są nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating