wielkość tekstu:

Aktualności

2009-06-17 09:12
Uroczysko Baran - Senator Stanisław Gogacz

Uroczysko Baran

Dnia 14 czerwca 2009 roku Senator uczestniczył w uroczystościach religijno - patriotycznych w Kąkolewnicy na Uroczysku Baran.

Miejscowość ta znajduje się koło Międzyrzeca Podlaskiego zwana przez tamtejszą ludność Małym Katyniem. W czasie stacjonowania w tym miejscu 2 Armii Ludowego Wojska Polskiego od jesieni 1944 do przełomu stycznia i lutego 1945 roku rozstrzeliwano tam żołnierzy AK, WiNu i BCh oraz dezerterów. Obecnie stoi tam pomnik żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i ROAK/WiN pomordowanych przez NKWD i Informację Wojskową LWP.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej po której odbył się apel poległych. Następnie uczestnicy wysłuchali występów chóru i orkiestry, a także wzięli udział w konferencji historycznej, podczas której Senator wygłosił przemówienie.
 
 
 
powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating