wielkość tekstu:

Aktualności

2017-04-05 14:16
List Senatora Stanisława Gogacza do Darczyńców 17 Akcji Polacy-Rodakom - Senator Stanisław Gogacz

List Senatora Stanisława Gogacza do Darczyńców 17 Akcji Polacy-Rodakom

     

                                                                     

 

 

 

 

                      Szanowni Państwo 

 

Serdecznie dziękuję za to, że udało Nam się wspólnie przeprowadzić kolejną już XVII edycję Akcji Polacy - Rodakom, która polega na przygotowywaniu biało - czerwonych paczek dla Polaków mieszkających za Wschodnią Granicą.

Wszystkie paczki są układane w jednakowych kartonach, w których 2/3 zawartości to jest żywność, w tym nie mniej niż 2 kilogramy to są konserwy mięsne, natomiast pozostała 1/3 kartonu to słodycze. Jest również miękka przytulanka, opłatek, list i jedna nie gruba książka. Taka paczka waży od 15 do nawet 20 kg i właśnie takich paczek tym razem udało Nam się przygotować rekordowo ponad 4300, gdy dla porównania rok temu to było ponad trzy tysiące piętnaście paczek. Kiedy przemnożymy liczbę paczek i ich ciężar to otrzymujemy ogromne ilości dobroci, piękna i miłości przekazanych Naszym Rodakom w postaci paczek.

Jak bardzo duże jest oczekiwanie na Naszą Akcję to widzimy w listach od Rodaków z których część Państwo otrzymujecie. Zorganizowanie takiej Akcji, która - co trzeba mocno podkreślić jest całkowicie społeczna - wymaga wysiłku i zaangażowania wielu ludzi dobrego serca.

Dziękuję wszystkim darczyńcom zarówno osobom prywatnym jaki i instytucjom, dziękuję nauczycielom i uczniom, księżom, polskim dyplomatom, wolontariuszom, samorządowcom.

W tym liście nie sposób wszystkich Państwa wymienić z nazwiska, ale niech mi będzie wolno zrobić to co do jednej instytucji, która przekazała na rzecz Akcji 1013 paczek, a jest nią Fundacja PZU. Bardzo dziękujemy za te białe paczki i liczymy na dalszą współpracę.

Paczki były przekazywane za granicę w najróżniejszy sposób m.in. już po raz kolejny udało się zorganizować konwój 9 busów, którym przewieźliśmy ok. 1300 paczek, które były przekazywane - co bardzo ważne - osobiście. Myślę, że mamy prawo do wielkiej radości z tego, że udało Nam się przygotować tak dużo paczek na które tak bardzo liczą Nasi Rodacy.

Gdyby w tym roku udało Nam się zorganizować kolejną XVIII edycję Akcji, to wtedy oczywiście pozwolę sobie do Państwa napisać i poprosić o pomoc w zorganizowaniu kolejnej edycji Akcji.

Szanowni Państwo. Proszę przyjąć serdeczne życzenia z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Życzę Wesołego Alleluja, niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi, niech radość, zdrowie i wszystko co najpiękniejsze będzie obecne w życiu Państwa, Państwa  Rodzin i Przyjaciół.

 

                                                                       

                                                                                       Stanisław Gogacz

                                                                               Senator RP

 

 

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating