wielkość tekstu:

Aktualności

2019-03-11 10:24

75 Rocznica Pacyfikacji Wsi Jamy

W dniu 08 marca 2019r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 75 Rocznicę Pacyfikacji Wsi Jamy. Uroczystości rozpoczęły się na Cmentarzu Parafialnym w Ostrowie Lubelskim Hymnem Państwowym, który odegrała Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Następnie głos zabrał Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, który także powitał wszystkich gości. Świadectwo swego życia wygłosił świadek pacyfikacji, prezes Fundacji Na Rzecz Spacyfikowanej Przez Hitlerowców Wsi Jamy dr inż. Kazimierz Wolski.

Podczas uroczystego Apelu Poległych, odczytanego przez oficera z 41 bazy Lotnictwa Szkolnego podporucznika Piotra Czerskiego, w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina, oddano hołd stu pięćdziesięciu dwóm osobom bestialsko zamordowanym podczas pacyfikacji.
Salwę honorową oddała Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Po uroczystym złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy, uczestnicy uroczystości udali się na do Jam, gdzie w Kaplicy Mauzoleum została odprawiona Msza Święta w intencji poległych ofiar. Kolejnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej męczeństwo mieszkańców Wsi jamy „W obronie wiary i Ojczyzny". Następnie przybyli goście udali się pod Krzyże oraz pod Pomnik upamiętniający ofiary pacyfikacji, by złożyć wiązanki i zapalić znicze. Na zakończenie w koncercie pieśni żołnierskich zaprezentowała się Orkiestra Wojskowa z Dęblina.

 

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating