wielkość tekstu:

Aktualności

2008-03-20 11:45
Białoruś - Senator Stanisław Gogacz

Białoruś

Wizyta Wielkanocna od 14 do 17 marca 2008 roku

W dniach od 14 do 17 marca 2008 roku Senator Stanisław Gogacz w związku z pracami w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą został zaproszony wraz z Senatorem Andrzejem Szewińskim i Posłem Franciszkiem Stefaniukiem na spotkania Wielkanocne zorganizowane przez Polaków mieszkających na Białorusi.

W piątek pierwszego dnia wizyty po przylocie do Mińska, stolicy Białorusi Senator spotkał się z liderami polskich środowisk, artystami polonijnymi, przedsiębiorcami, lekarzami, nauczycielami oraz duchowieństwem Mińskiego Okręgu Konsularnego.

Drugiego dnia w Rakowie Senator brał udział w złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy przy symbolicznej mogile poległych żołnierzy Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej na grobie byłej przewodniczącej ZPB w Rakowie Jadwigi Waraksy i byłej przewodniczącej ZPB w Borysowie Ireny Sakowiec. Następnie w Wołżynie odbyła się msza św. w której brały udział chóry polonijne. Po mszy św. Senator udał się do Iwieńca gdzie gościł na spotkaniu wielkanocym w Domu Polskim. Senator miał również możliwość zwiedzić najsłynniejsze Sanktuarium Matki Boskiej na Białorusi w Budsławiu.

Kolejny dzień upłynął w ferworze spotkań z Polakami i przekazywaniu im paczek świątecznych w Witebsku nad rzeką Dźwiną.

W poniedziałek ostatniego dnia wizyty Senator powrócił do Mińska skąd udał się do Polski.
powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating