wielkość tekstu:

Aktualności

2010-07-19 12:31

Święty Jan z Dukli patronem COZL

Dnia 17 lipca 2010 roku Senator Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystości nadania Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia św. Jana z Dukli oraz przekazania Relikwii Patrona Kaplicy Szpitalnej Centrum.

Św. Jan z Dukli urodził się w 1414 roku, początkowo franciszkanin, później był w zakonie bernardynów. Według przekazów zawartych w literaturze św. Jan z Dukli przyczynił się do ocalenia Lwowa od oblężenia Bohdana Chmielnickiego i Tuhaj Beja w 1648 roku.

Po uroczystym powitaniu gości odczytano proklamację Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Prof. dr hab. Józefa Życińskiego o nadaniu imienia św. Jana z Dukli Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz uchwałę Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie nadania Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Metropolita Lubelski Arcybiskup Józef Życiński poświęcił nowy sztandar Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Na sobotnich uroczystościach przekazano również Relikwie św. Jana z Dukli dla Kaplicy Szpitalnej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating