wielkość tekstu:

Aktualności

2010-07-19 12:31

Święty Jan z Dukli patronem COZL

Dnia 17 lipca 2010 roku Senator Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystości nadania Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia św. Jana z Dukli oraz przekazania Relikwii Patrona Kaplicy Szpitalnej Centrum.

Św. Jan z Dukli urodził się w 1414 roku, początkowo franciszkanin, później był w zakonie bernardynów. Według przekazów zawartych w literaturze św. Jan z Dukli przyczynił się do ocalenia Lwowa od oblężenia Bohdana Chmielnickiego i Tuhaj Beja w 1648 roku.

Po uroczystym powitaniu gości odczytano proklamację Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Prof. dr hab. Józefa Życińskiego o nadaniu imienia św. Jana z Dukli Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz uchwałę Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie nadania Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Metropolita Lubelski Arcybiskup Józef Życiński poświęcił nowy sztandar Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Na sobotnich uroczystościach przekazano również Relikwie św. Jana z Dukli dla Kaplicy Szpitalnej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

Podsumowanie debaty z dnia 16.02.2011

W środowej debacie publicznej pt. „Tak dla Komendy Regionalnej Bazy Logistycznej w Stawach jako jednej z czterech struktur logistycznych Sił Zbrojnych RP”...

Debata Publiczna w spr. Komendy Reg. Bazy Logistycznej w Stawach - 16.02.2011

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Wojska przy Jednostce Wojskowej Nr 4824 Stawy zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ...

Podsumowanie debaty z dnia 29.12.2010

Zorganizowana przez Senatora Stanisława Gogacza debata publiczna pt."Nie likwidacji Kliniki Stomatologicznej w Lublinie" zakończyła się przyjęciem poniżej zaprezentowanego stanowiska.

Debata Publiczna w spr. obrony Kliniki Stomatologicznej - 29.12.2010

Senator RP Stanisław Gogacz oraz pracownicy służby zdrowia wraz z pacjentami i mieszkańcami Lubelszczyzny zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ - NIE LIKWIDACJI KLINIKI STOMATOLOGICZNEJ W LUBLINIE -

© 2008 - 2018 | stanislawgogacz.pl

Fotograf Warszawa

grafika multimedia eventplating