wielkość tekstu:

Aktualności

2010-07-26 14:20

30. rocznica Lubelskiego Lipca

Dnia 25 lipca 2010 roku Senator Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach głównych obchodów rocznicy Lubelskiego Lipca.

Po uroczystej mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej z okazji 30 - lecia lubelskich strajków uczestnicy obchodów udali się na Drogę Męczenników Majdanka przy której odsłonięto i poświęcono „Pomnik Wdzięczności". Wykonano go na wzór poprzedniego pomnika zrobionego z drewna i postawionego by uczcić pierwszą rocznicę Lubelskiego Lipca. Pomnik Wdzięczności to około 8 metrowy metalowy krzyż przed którym stoi człowiek ze skierowanymi do góry rękoma, a na jego przegubach zawieszone są zerwane łańcuchy.

Pan Senator wraz z pozostałymi uczestnikami obchodów po złożeniu kwiatów pod nowo wzniesionym pomnikiem udał się na Zamek Lubelski, gdzie odbyła się uroczysta konferencja, podczas której 52 działaczom „Solidarności" wręczono odznaczenia związkowe, a 32 przyznano statuetki Lubelskiego Lipca `80. Tegoroczne uroczystości urozmaicono między innymi występami artystów scen lubelskich na Placu Zamkowym, wystawą IPN w centrum Lublina pt. „Zaczęło się w Lipcu. Solidarność w Regionie Środkowowschodnim 1980 - 1989", możliwością zwiedzania Zamku Lubelskiego i kaplicy Świętej Trójcy, odsłonięciem historycznego graffiti poświęconego wydarzeniom lipcowym przy ul. Mełgiewskiej oraz koncertami zespołów „Europe", „Lombard" i innych artystów.

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating