wielkość tekstu:

Aktualności

2011-06-14 14:21

Wizyta dzieci z Kołomyi

Kołomyja to miasto położone w południowo-zachodniej części Ukrainy, na lewym brzegu rzeki Prut i jest jedną z najstarszych osad Galicji.

Znajduje się w obwodzie iwanofrankowskim, jest stolicą historycznej krainy Pokucia. Nazwa Kołomyi związana jest z założycielem miasta królem halickim Kolomanem, panującym w XIII wieku. W okresie dwudziestolecia międzywojennego miasto należało do Polski. W Kołomyi znajduje się muzeum etnograficzne oraz znane muzeum pisanek.
Na zaproszenie grupy mieszkańców Lubelszczyzny teren województwa lubelskiego zwiedzała grupa dzieci z Kołomyi. Przy okazji pobytu w Lublinie dnia 13 czerwca br. dzieci odwiedziły Senatora Stanisława Gogacza dziękując za 20 paczek świąteczno - noworocznych, które otrzymały w ramach 11 Akcji Polacy - Rodakom.
powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

© 2008 - 2019 | stanislawgogacz.pl
grafika multimedia eventplating