wielkość tekstu:

Aktualności

2012-07-12 10:46

Projekt stanowiska dot. Zakładów Azotowych Puławy

Dnia 14 lipca 2012 roku podczas sobotniej debaty publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zostanie zaprezentowane stanowisko mieszkańców Lubelszczyzny,...

którego projekt znajduje się poniżej.


Stanowisko z dnia 14.07.2012 roku                                                                                  

przyjęte podczas Debaty Publicznej                                                                                       pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy"

 

My mieszkańcy miast i miejscowości Lubelszczyzny razem z Komisją Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy oraz Senator RP Stanisław Gogacz kierujemy ostry, stanowczy i zdecydowany apel do Ministra Skarbu Państwa - właściciela 50,67% akcji - aby nie reagował na publiczne wezwanie Spółki Synthos na sprzedaż 100% akcji adresowane do akcjonariuszy Zakładów.

Zakłady Azotowe Puławy S.A. to polskie przedsiębiorstwo chemiczne z siedzibą w Puławach, produkujące nawozy azotowe, jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 2011 roku spółka nabyła 98,43% udziałów w Gdańskich Zakładach Nawozów Fosforowych, natomiast w 2012 roku spółka nabyła 85% udziałów w Chorzowskich Zakładach Chemicznych tworząc w ten sposób Grupę Kapitałową Puławy. Zakłady w Puławach są laureatem wielu nagród na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym m.in. Nagrody Lubelski Orzeł Biznesu przyznanej przez Lubelski Związek Pracodawców. Puławy zajmują drugie miejsce w UE pod względem produkcji nawozów azotowych, którą to pozycję potwierdza również powierzenie obecnemu Prezesowi Zakładów Azotowych Puławy funkcji wiceprezydenta europejskiej organizacji nawozowej Fertilizers Europe. Za rok kalendarzowy 2011 wyniki Zakładów to 3.6 mld zł. przychodów oraz zysk netto 538 mln zł. W opublikowanym 4 czerwca 2012 roku przez Gazetę Giełdy Parkiet rankingu „Najbardziej wartościowych spółek chemicznych i paliwowych" Zakłady Azotowe Puławy są najlepszą i najbardziej efektywną spółką w Polsce. To dzięki Zakładom Azotowym, spółkom zależnym i kooperantom miasto Puławy pozytywnie wyróżnia się na tle Polski Wschodniej i jest drugim po Lublinie miastem na gospodarczej mapie województwa. Puławy są obok Bogdanki najważniejszą firmą w biednym regionie lubelskim, to największy pracodawca, to uznany mecenas sportu i kultury. Dlatego w związku z ogłoszonym przez Firmę Synthos S.A. wezwaniem na zakup 100% akcji Zakładów, wiedząc również o istnieniu rządowego planu prywatyzacji do 2013 roku gdzie Zakłady zostały przeznaczone do prywatyzacji, my uczestnicy Debaty Publicznej tym bardziej poprzez głosy w dyskusji oraz podpisy pod tym stanowiskiem zdecydowanie i kategorycznie bronimy takiego statusu właścicielskiego w którym - tak jak obecnie - Minister Skarbu Państwa posiada ponad 50% akcji. Oczekujemy, że w związku z przedstawionymi argumentami Minister Skarbu Państwa nie będzie reagował na publiczne wezwanie Spółki Synthos.

powrót
Debaty publiczne

Podsumowanie debaty z dnia 14.07.2012

W sobotniej debacie publicznej pt. „Lubelszczyzna nie zgadza się na prywatyzację Zakładów Azotowych Puławy” zorganizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. uczestniczyło ponad 100 osób.

Debata Publiczna w spr. prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych Puławy S.A. zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ pt. „LUBELSZCZYZNA NIE ZGADZA SIĘ NA PRYWATYZACJĘ ZAKŁADÓW AZOTOWYCH PUŁAWY”

Podsumowanie debaty z dnia 16.02.2011

W środowej debacie publicznej pt. „Tak dla Komendy Regionalnej Bazy Logistycznej w Stawach jako jednej z czterech struktur logistycznych Sił Zbrojnych RP”...

Debata Publiczna w spr. Komendy Reg. Bazy Logistycznej w Stawach - 16.02.2011

Senator RP Stanisław Gogacz oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Wojska przy Jednostce Wojskowej Nr 4824 Stawy zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ...

Podsumowanie debaty z dnia 29.12.2010

Zorganizowana przez Senatora Stanisława Gogacza debata publiczna pt."Nie likwidacji Kliniki Stomatologicznej w Lublinie" zakończyła się przyjęciem poniżej zaprezentowanego stanowiska.

Debata Publiczna w spr. obrony Kliniki Stomatologicznej - 29.12.2010

Senator RP Stanisław Gogacz oraz pracownicy służby zdrowia wraz z pacjentami i mieszkańcami Lubelszczyzny zapraszają na DEBATĘ PUBLICZNĄ - NIE LIKWIDACJI KLINIKI STOMATOLOGICZNEJ W LUBLINIE -

© 2008 - 2018 | stanislawgogacz.pl

Fotograf Warszawa

grafika multimedia eventplating